صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

در سال گذشته صورت پذیرفت:

نشت یابی 13 هزار کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع توسط بازرسی فنی شرکت گاز استان یزد

 

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از نشت یابی 13 هزار کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع توسط بازرسی فنی این شرکت در سال گذشته خبر داد.

علی اکبر میدانشاهی با تاکید بر اهمیت فرآیند نشت یابی در شناسايي و کنترل نقاط مخاطره آميز و همچنین جلوگیری از هدر رفت انرژی گفت: از مجموع 13 هزار کیلومتر نشت یابی صورت گرفته که در برگیرنده کلیه خطوط و شبکه گاز استان می باشد، 11 هزار و 474 کیلومتر مربوط به شبکه های پلی اتیلن و یک هزار و 550 کیلومتر مربوط به خطوط فلزی می باشد که به صورت مستمر و بر اساس برنامه ریزی دقیق و مدون صورت پذیرفته است.

وی با اشاره به اهمیت ایستگاه ها در پایداری و استمرار خدمات گازرسانی افزود: در سال 98 علاوه بر نشت یابی شبکه و انشعابات، 343 ایستگاه تقلیل فشار و 13 هزار و 520 عدد شیر شبکه های پلی اتیلن و فولادی نیز مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفته که این امر در سایه نظام مندی بازرسی ها و پایش آنها مطابق شاخص های تدوین شده محقق شده است.

میدانشاهی در بخش دیگری از صحبت های خود از بازرسی ایستگاه ها و شیرها به عنوان یکی دیگر از وظایف بازرسی فنی نام برد و تصریح نمود: در سال گذشته بر اساس برنامه ریزی های مدون و مطابق استانداردهای ابلاغی شرکت ملی گاز ایران و با بهره گیری از ابزار و تکنولوژی به روز علاوه بر پایش 255 مورد ایستگاه تقلیل فشار و یک هزار و 859 شیرهای شبکه و خطوط، 60 مورد بازرسی نیز از پروژه های گازرسانی انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در پایان خاطرنشان ساخت: اقدامات فوق از طرفی منجر به افزایش ضریب ایمنی، بهبود بهره وری، جلوگیری از خطرات احتمالی، کاهش هدر رفت گاز و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی شده و از طرف دیگر عاملی موثر در حفظ و صیانت از گاز طبیعی به عنوان یک سرمایه ملی و تأسیسات و تجهیزات گازرسانی به شمار می رود.


١٣:١٨ - 1399/02/31    /    شماره : ٩٨٦٧    /    تعداد نمایش : ٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تصاویر منتخب