صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با ایام ا... دهه فجر صورت پذیرفت:

مشعل گاز در 14 روستای شهرستان مهریز در استان یزد روشن شد

همزمان با ایام ا... دهه فجر و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مشعل گاز در 14 روستای شهرستان مهریز در استان یزد روشن شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در مراسمی که به همین منظور با حضور استاندار یزد برگزار شد گفت: گازرسانی به 29 روستای شهرستان تفت و مهریز، از نظر صعوبت و هزینه، یکی از بزرگترین پروژه های این شرکت می باشد که در سه فاز و با مبلغی معادل یک هزار میلیارد ریال با قابلیت نصب 9 هزار و 500 عدد انشعاب صورت خواهد پذیرفت و شامل نصب 8 ایستگاه تقلیل فشار (TBS)، 2 ایستگاه حفاظت از زنگ (CPS) و اجرای 428 کیلومتر شبکه پلی اتیلن می باشد.

علی اکبر میدانشاهی در ادامه افزود: در این مرحله از پروژه، گازرسانی به 4 روستای میانکوه با اجرای 28 کیلومتر خط فلزی، 39 کیلومتر شبکه پلی اتیلن، نصب 2 ایستگاه تقلیل فشار به ظرفیت 5 و 10 هزار متر مکعب بر ساعت با قابلیت نصب 1500 عدد انشعاب و صرف اعتباری معادل 230 میلیارد ریال صورت پذیرفته که بهره مندی روستاهای طزنج، ابراهیم آباد، ثانی آباد و فخرآباد را از این نعمت خدادادی به همراه داشته است.

وی در ادامه افزود: همزمان با پروژه مذکور، بهره برداری از پروژه گازرسانی به 10 روستای کنجکوه نیز با صرف اعتباری معادل 22 میلیارد ریال و اجرای 22 کیلومتر شبکه پلی اتیلن و قابلیت نصب 250 عدد انشعاب به انجام رسید که بر این اساس روستاهای بید سوخته، رضا آباد، اردشکن، حسین آباد، ملک آباد، سید آقایی، سید محمدنور،  عباس آباد، بوجرو و همت آباد به شبکه گاز طبیعی متصل شدند.

در بخش دیگری از این مراسم، محمد علی طالبی، استاندار یزد، عملکرد شرکت گاز استان را شایسته تقدیر دانست و تصریح نمود: ایجاد شبکه های گازرسانی به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت ها در ایجاد صنایع بزرگ و کوچک و کشت گلخانه ای مطرح می باشد که علاوه بر ایجاد رفاه اجتماعی، موجب بیداری ظرفیت های نهفته در مناطق کمتر توسعه یافته شده و با ایجاد زمینه اشتغال، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت جمعیت روستایی به مناطق شهری، توسعه و آبادانی مناطق روستایی را به همراه خواهد داشت.


٠٩:٢٧ - 1398/11/23    /    شماره : ٨٦١٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تصاویر منتخب