صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

گازرسانی به 57 درصد صنایع مشمول مصوبه شورای اقتصاد در استان یزد

 

در پی ابلاغ مصوبه شورای اقتصاد با گازرسانی به 715 واحد صنعتی 57 درصد صنایع مشمول این مصوبه در استان یزد به شبکه گاز طبیعی متصل شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد با تأیید این خبر گفت: بر اساس آمار موجود، یک هزار و 235 واحد صنعتی در این استان مشمول مصوبه شورای اقتصاد می باشند که تاکنون گازرسانی به 715 واحد صنعتی صورت پذیرفته و عملیات گازرسانی به مابقی صنایع باقیمانده واجدالشرایط در دست اقدام می باشد.

علی اکبر میدانشاهی با اشاره به اثرات مثبت جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت های فسیلی به ویژه در رابطه با صیانت از محیط زیست افزود: با گازرسانی به صنایع مذکور از سوختن بیش از 76 میلیون لیتر سوخت مایع  به این واحدها جلوگیری به عمل آمده و پیش بینی می شود با اتمام گازرسانی به مابقی صنایع مورد اشاره، مجموعاً از ورود  115 میلیون لیتر میعانات نفتی به شبکه جلوگیری شود که این موضوع رونق کسب و کار و توسعه صنایع استان را در پی خواهد داشت.

میدانشاهی در ادامه خاطرنشان ساخت: تاکنون در استان یزد 7 هزار و 744 واحد صنعتی شامل یک هزار و 485 واحد صنعتی عمده و 6 هزار و 259 واحد صنعتی جزء به شبکه گاز طبیعی متصل شده است که این مهم نقش بسزایی در اشتغال مولد استان داراست.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در پایان یادآور شد: 7 نیروگاه و 20 CHP (نیروگاه های مقیاس کوچک) فعال با سهم مصرف 44 درصدی بزرگ ترین مصرف کنندگان گاز طبیعی در استان محسوب می شوند و پس از آن کارخانجات کاشی و سرامیک با 16 درصد، کارخانجات فولاد با 11 درصد، کوره های آجرپزی 5 درصد و سایر صنایع با 6 درصد گاز در رده های بعدی قرار گرفته اند.


١٣:٠٧ - 1399/06/24    /    شماره : ١٢٢٠٥    /    تعداد نمایش : ٨٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تصاویر منتخب