صفحه اصلی > خبرها > خبرهای داخلی 


نسخه چاپي

وزیر نفت در مراسم بزرگداشت کاظم‌پور اردبیلی:

مرحوم کاظم‌پور خدمتگزاری راستین و بی‌ادعا برای ملت ایران بود

٢٣ سال همکاری نزیک با مرحوم حسین کاظم‌پور، مرا در موقعیتی قرار می‌دهد که می‌توانم شهادت بدهم که او، انسانی متدین، فرهیخته، متواضع، بسیار شرافتمند و خدمتگزاری راستین و بی‌ادعا برای ملت ایران بود.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، بیژن زنگنه، وزیر نفت در مراسم بزرگداشت شادروان حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در هیأت عامل اوپک که روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در محل وزارت نفت برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده آن مرحوم و ملت ایران برای از دست دادن فرزندي رشید و دلسوز، با بيان اين مطلب، تأكيد کرد: غم از دست دادن مرحوم حسین کاظم‌پور اردبیلی را به مقام معظم رهبری تسلیت می‌گویم؛ چراکه جمهوری اسلامی ایران یک خدمت‌گذار واقعی خود را از دست داد.

زنگنه تصریح کرد: مرحوم حسین کاظم‌پور، وفادار به جمهوری اسلامی و عاشق ایران بود و سربلندی و پیشرفت ایران، دغدغه همیشگی وی محسوب می‌شد و از منافع ملی کوتاه نمی‌آمد.

وزیر نفت با اشاره به مکاتبه آخر خود با مرحوم کاظم‌پور اردبیلی، افزود: مرحوم کاظم پور در آخرین مکاتبه‌ای که با بنده داشت، از میزان حداقل دستمزد برای کارگران گلایه‌مند و خواستار افزایش حقوق کارگران بود و تأکید داشت که با این میزان از حقوق، کارگران نمی‌توانند زندگی خود را به راحتی سپری کنند .

زنگنه در پایان با بیان اینکه مرحوم کاظم پور با شرافت زندگی کرد و شرافتمند از دنیا رفت و همواره خدمتگزار مردم بود، تصریح کرد: کاظم‌پور اردبیلی ذره‌ای در فعل و انفعالات نفتی دخالت نمی‌کرد و هیچ‌وقت از‌ موقعیت خود استفاده نکرد؛ او به معنای واقعی کلمه یک انسان بود.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/30 - ١٧:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1248