صفحه اصلی > خبرها > خبرهای داخلی 


نسخه چاپي

اجرای 280 پروژه بزرگ گازرسانی در سطح استان اصفهان طی دولت های یازدهم و دوازدهم

280 پروژه بزرگ گازرسانی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم در سطح استان اصفهان اجرا و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سید مصطفی علوی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: طی سال‌های فعالیت دولت تدبیر و امید، صدها روستای استان اصفهان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند تا ضمن ایجاد عدالت اجتماعی و استفاده مناطق محروم از این نعمت خدادادی، قدم‌های بلندی نیز برای جهش تولید بخش‌های مختلف مرتبط برداشته شود؛ گام‌هایی که منجر به توسعه همه ‌جانبه می‌شود.

وی افزود: گازرسانی در استان اصفهان با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، هم به لحاظ وسعت، پراکندگی شهر و روستاها، قرار گرفتن در کریدور مرکزی کشور و هم با توجه به دارا بودن مناطق کوهستانی و صعب‌العبور و هم مناطق کویری دور دست در کنار هزینه بالای اجرای پروژه‌ها در این مناطق، همواره با چالش‌هایی روبرو بوده است که به همت گازرسانان یکی پس از دیگری رفع شده و شعله‌های امید را با تدبیر خود در خانه‌های مردم فروزان کرده‌اند.

علوی تصریح کرد: عملکرد شرکت گاز استان اصفهان، از سال ۱۳۹۲ تاکنون نشان از جهشی چشم‌گیر در گازرسانی به روستاها به ویژه مناطق دور افتاده و صعب العبور دارد. به گونه‌ای که، 116روستا طی 8 سال اخیر، از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند.

مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اجرای بیش از 280 طرح بزرگ گازرسانی گفت: گسترش شبکه گاز، یکی از ارکان عدالت در خدمت رسانی به شمار می‌رود که این امر در توسعه مناطق محروم شهری و روستاها و همچنین کاهش دغدغه‌های روستاییان و حتی افزایش شاخص سلامت در مناطق محروم موثر باشد.

علوی در خصوص گازرسانی به صنایع استان، افزود: در حال حاضر، بیش از 8 هزار و 600 واحد صنعتی در سطح استان بهرمند از گاز طبیعی هستند که عملیات گازرسانی به 3 هزار و 342 واحد در دولت یازدهم و دوازدهم محقق شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با تاکید براینکه گازرسانی به بخش صنعت یکی از اهداف مهم این شرکت در راستای تقویت بخش تولید، اقتصاد و اشتغال‌زایی است، اظهار داشت: به موازات گازرسانی به بخش‌های مختلف خانگی و تجاری طی سال های اخیر، گازرسانی به صنایع نیز گسترش یافته و خوشبختانه تاکنون بیش از 62 شهرک صنعتی در سطح استان از این نعمت بهره مند شده اند که گازرسانی به 29 شهرک صنعتی طی سال‌های 92 تا 99 اجرایی شده است.

علوی، با اشاره به توزیع سالانه حدود 21 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در سطح استان و بهره مندی، 99.5 درصد جمعيت استان اصفهان از نعمت گاز طبيعي، گفت: تمام رسالت و تلاش کارکنان این شرکت بهره مندی 100 درصدی جمعیت استان در هر سه بخش خانگی، تجاری و صنعتی است.

این مقام مسئول، با اشاره به اینکه هم اکنون 100 درصد خانوارهای شهری و 99.08 درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، اذعان کرد: برای تأمین گاز این میزان جمعیت، بیش از ۲۶ هزار کیلومتر شبکه ‌گذاری و یک میلیون و 878 هزار عدد انشعاب در سطح استان نصب و اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گازرسانی به 7 ایستگاه CNG، بیش از 4 هزار و 312 کیلومتر شبکه،63 ایستگاه حفاظت از زنگ و اشتراک پذیری بیش از 443 هزار مشترک گاز طبیعی را از دیگر خدمات گازرسانی انجام شده طی دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

علوی در پایان، افزود: در حال حاضر یک هزار و 111 کیلومتر خط انتقال، 929 ایستگاه تقلیل فشار و حفاظت از زنگ و 156 ایستگاه CNG در سطح استان به بهره برداری رسیده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/05 - ١١:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1173