صفحه اصلی > خبرها > خبرهای داخلی 


نسخه چاپي

رشد 107 درصدی گازرسانی روستایی در استان آذربایجان شرقی در دولت تدبیر و امید

در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، گازرسانی به روستاهای آذربایجان شرقی 107 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیّدرضا رهنمای توحیدی مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی ضمن گرامیداشت خاطره و یاد شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، در تشریح عملکرد دولت در زمینه محرومیت زدایی گفت: از ابتدای فعالیت گازرسانی در استان تا پایان تیرماه سال 1392 تعداد 1034 روستا تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته و طی 7 سال گذشته تاکنون تعداد 1108 روستا به مدار گاز کشور متصل شده که مقایسه این ارقام حاکی از رشد 107 درصدی در گازرسانی به واحدهای روستایی است.

وی اظهار داشت: هم اکنون 96.7 درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند که با اتمام پروژه های در دست اجرای این شرکت در آینده نزدیک، تمامی روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در استان، به مدار مصرف گاز متصل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اشاره به موفقیت های شرکت طی خدمت دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: دریافت گواهینامه های استاندارد مدیریت انرژی، استاندارد OHSAS18000، اخذ جایزه 5 ستاره تعالی سازمانی شرکت ملّی گاز ایران، اجرای بیش از  110 پروژه بهبود در راستای ارتقای سطح فرآیندهای سازمانی، کسب رتبه اول رضایتمندی مشتریان از عملکرد دستگاه های اجرایی در بین شرکت های هم تراز شرکت ملّی گاز ایران، واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت و مدیریت زلزله شهرستان های میانه و سراب از مهم ترین اقدامات شاخص در دولت تدبیر و امید بوده است.

توحیدی خاطرنشان کرد: عزم راسخ مدیران و کارکنان شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، بر توسعه و ارتقای بیش از پیش سطح خدمات قابل ارائه به مردم عزیز در چارچوب اهداف و ارزش های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی با رویکرد مسئولیت اجتماعی و حقوق شهروندی است.

وی در تقسیم خدمات دولت در حوزه گازرسانی به دو بخش تولید و صنعت و مصارف خانگی تصریح کرد:‌ گازرسانی به 1108 روستا از محل اعتبارات مالی بند (ق) بودجه کشوری با تحت پوشش قرار دادن 70803 خانوار روستایی که معادل 52 درصد کل روستاهای بهره مند از گاز استان می باشد، از مهم ترین عملکردهای حمایتی دولت در محرومیت زدایی است.

توحیدی اظهار داشت: تحقق 100 درصدی تعهدات مصوّب شورای اقتصاد در استان با نزدیک رسانی گاز به واحدهای صنعتی مشمول، جایگزینی گاز با 60 میلیون لیتر سوخت مایع در سال، بهره مندی 3129 مصرف کننده صنعتی استان از نعمت گاز طبیعی، افزایش ظرفیت ایستگاه های گازرسانی در استان، بهره برداری از خط انتقال ورزقان-اهر منشعب از خط صادراتی ارمنستان، گازرسانی به مجتمع مس سونگون و نیز، گازرسانی به نیروگاه هریس از اهّم اقدامات شرکت در حوزه صنعت و زیست محیطی بوده است.

گازرسانی به 86 روستا، ارمغان هفته دولت در استان آذربایجان شرقی

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه های قابل افتتاح گازرسانی در هفته دولت در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: امسال همزمان با هفته دولت، 86 پروژه گازرسانی روستایی با تحت پوشش قراردادن 2392 خانوار، به چرخه مصرف گاز طبیعی کشور متصل خواهد شد که میزان رشد تعداد روستاهای گازرسانی شده نسبت به سال 1392 به بیش از 107 درصد خواهد رسید.

توحیدی افزود: علاوه بر گازرسانی به 86 روستای استان، پروژه های جنبی و ساختمانی شامل افزایش ظرفیت ایستگاه تقلیل فشار گاز شرفخانه از 5000 به 20000 مترمکعب در ساعت، توسعه ساختمان امداد مکانیزه آذرشهر،

توسعه ساختمان اداری و پست امداد هوراند، ساختمان پست امداد روستایی اسپیران در برنامه های افتتاحی هفته دولت امسال قرار دارند.

وی اظهار داشت: امسال تمامی توان، ظرفیت های موجود و طرح های ویژه در اجرای پروژه های گازرسانی را بکار بسته ایم تا با اتمام گازرسانی به تمامی روستاهای واجد شرایط در استان، دین خود را به مردم شهید پرور خطّه آذربایجان ادا کنیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/05 - ١١:٢٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1118