صفحه اصلی > خبرها > خبرهای داخلی 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد:

رشد چشمگیر توسعه و خدمات گازرسانی در استان کهگیلویه و بویر احمد در دولت تدبیر و امید

گازرسانی به مناطق صعب‌العبور قلعه رئیسی، دیشموک و 149 روستای اطراف و عبور از مناطق کوهستانی و رودخانه‌های دائمی و فصلی استان کهگیلویه و بویراحمد و بهره‌مندی 10 هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی، از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم در استان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رحمن خادم مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با بیان این مطلب، اظهار کرد: تاکنون ضریب نفوذ گاز در شهرها به ۱۰۰ درصد رسیده و روستاهای این استان نیز تا پایان سال جاری، تا ۹۰ درصد تحت پوشش گازرسانی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: درصد روستاهای واجد شرایط بهره‌مند از گاز استان تا قبل از سال 92، برابر 31 درصد بوده که این عدد در سال 99 برابر 74 درصد شده و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، درصد بهره‌مندی خانوار روستایی تا پایان سال 99، به 90 درصد و تا سال 1400، کلیه روستاهای واجد شرایط از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

خادم در خصوص برنامه گازرسانی، تکمیل گازرسانی و پر کردن حفره‌های خالی در شهرها بیان کرد: گازرسانی به شهرهای استان و نیز تکمیل گاز‏رسانی حفره‌های خالی شهرهای استان، بویژه سر‏فاریاب بوستان و آماده بودن شهرستان‌ها جهت ابلاغ شهر سبز بویژه در گچساران و باشت، در سال 1397 به پایان رسید و بدین ترتیب، همه ۱۷ شهر استان از نعمت گاز برخوردار شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعالیت شرکت در بخش شبکه‌گذاری گفت: در بخش شبکه گذاری از آغاز انقلاب اسلامی تا پایان سال 91، هزار و ۲۸۹ کیلومتر و از سال ۹۲ تا ۹۹، ۲۵۱ کیلومتر شبکه‌گذاری شده یعنی این مهم، ۱۹ درصد در دولت های یازدهم و دوازدهم نسبت به گذشته رشد داشته است.

وی در ادامه اظهار داشت: در بخش نصب انشعاب شهری نیز از ابتدای انقلاب تا پایان سال ۹۱، معادل ۵۴ هزار و ۸۱۱ انشعاب انجام و از سال ۹۲ تا ۹۹ تعداد ۱۲ هزار و ۷۳۹ انشعاب جدید نصب شده که رشدی ۲۳ درصدی را در دولت‌های یازدهم و دوازدهم نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تعداد اشتراک‌های پذیرش شده، بیان داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا سال ۹۱، تعداد ۱۰۱ هزار و ۲۳۱ مشترک وجود داشته، در حالی که از سال ۹۲ تا ۹۹، تعداد ۳۹ هزار و ۳۸۹ مشترک جدید جذب شده و رشد اشتراک پذیری در دولت های یازدهم و دوازدهم، به ۳۹ درصد رسیده است.

خادم افزود: تعداد خانوارهای تحت پوشش گازرسانی از ابتدای انقلاب اسلامی تا پایان سال ۹۱، ۱۰۲ هزار و ۱۷۴ خانوار بوده و از سال ۹۲ تا ۹۹، تعداد۳۲ هزار و ۸۷۵ خانوار تحت پوشش قرار گرفته که رشد ۳۲ درصدی داشته و نشان موفقیت دولت های یازدهم و دوازدهم می باشد.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در بخش روستایی، گفت: در بخش شبکه‌گذاری، از ابتدای انقلاب تا سال ۹۱، به میزان هزار و ۳۷۵ کیلومتر شبکه‌گذاری انجام شده و از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۹ نیز، هزار و ۳۷۱ کیلومتر اضافه شده که بیانگر رشد ۱۰۰ درصدی در دولت های یازدهم و دوازدهم می باشد.

خادم اظهار داشت: در بخش انشعابات روستایی، از ابتدای انقلاب اسلامی تا سال ۹۱، معادل ۲۷ هزار و ۴۴۸ مورد انشعاب نصب شده و در سال ۹۲ تا ۹۹، معادل ۲۶ هزار ۷۵۳ مورد انشعاب نصب شده است که رشد ۹۷ درصدی را در دولت های یازدهم و دوازدهم نشان می‌دهد.

وی افزود: در بخش پذیرش اشتراک روستایی نیز تا پایان سال۹۱، تعداد ۲۶ هزار و ۷۷۳ مشترک وجود داشته در حالی که از سال ۹۲ تا ۹۹، ۳۱ هزار و ۹۷۰ مشترک جدید اضافه شده که نشان از رشد ۱۱۹ درصدی در دولت تدبیر و امید دارد.

خادم بیان داشت: خانوارهای روستایی تحت پوشش تا سال ۹۱، تعداد ۲۶ هزار و ۳۳۷ بوده و از سال ۹۲ تا ۹۹، تعداد ۳۳ هزار و ۷۹۶ خانوار جدید جذب شده که رشدی ۱۲۸ درصدی را نشان می‌دهد که افتخاری برای دولت‌های یازدهم و دوازدهم است.

مدیرعامل شرکت گاز استان با توجه به نقش و اهمیت روستاها و جایگاه ویژه آن‌ها در نظام اسلامی گفت: حق مسلم روستاها خدمت دوچندان است، لذا در استان کهگیلویه و بویراحمد هزار و ۱۱۵ روستا با جمعیت ۹۴ هزار و ۳۳۴ خانوار، جامعه هدف بهره‌مند از خدمات گازرسانی تعیین شده که از این جامعه تا پایان سال ۹۱، تعداد ۳۵۱ روستا با جمعیت ۵۱ هزار و ۴۴۳ خانوار از نعمت گاز برخوردار شده و از سال ۹۱ تا سال ۹۹ نیز، تعداد ۸۲۷ روستا با جمعیت ۷۵ هزار و ۴۳۳ خانوار از این نعمت بهره‌مند شده‌اند؛ یعنی تا سال ۹۱، به میزان ۳۱ درصد روستا و ۵۵ درصد خانوار و از سال ۹۱ تا ۹۹، ۷۴ درصد روستاها و ۸۰ درصد خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

خادم افزود: تعداد روستاهای واجد شرایط مطابق قانون، هزار و ۱۱۵ روستا است که گازرسانی به 74 درصد آنها به اتمام رسیده و برنامه گازرسانی به باقیمانده آنها با رعایت توازن در گازرسانی به روستاهای شهرستان‌های استان، تا پایان سال 1400 تهیه و در دست اجرا می‌باشد که 211 روستا با ۱۵ هزار و ۶۳۱ خانوار در این مرحله قرار دارند.

لازم به ذکر است که این رقم در پایان سال 1391، 31 درصد بوده و طی سال‌های 1392 تا 1399، به رقم 74 درصد رسیده، درصد بهره مندی خانوار های روستایی نیز از 55 درصد در انتهای سال 1391 به 80 درصد در سال 1399 رسیده و تا سال 1400، کلیه خانوارهای واجد شرایط گازرسانی، از این نعمت بهره مند خواهند شد.

خادم افزود: بسیاری از روستاهای در دست اجرای این شرکت به دلیل صعب‌العبور بودن و دشواری های خاص گازرسانی به این مناطق، در سال 1400 به بهره برداری خواهند رسید.

خادم در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: واگذاری کلیه خدمات پاسخگویی به ارباب رجوع (22 خدمت) به دفاتر پیشخوان و امکان پاسخگویی همزمان به مردم در شرکت و دفاتر پیشخوان و همچنین راه اندازی سایت میز خدمت در سامانه شرکت گاز استان از دیگر خدمات انجام گرفته در این بازه زمانی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت سرعت در خدمت رسانی و استفاده از ابزار روز، افزود: امکان صدور قبض آنی، ارسال صورتحساب از طریق پیامک برای مشترکین در سطح استان، استقرار سیستم‌های IMS(ISO9001)، ISO14001، ISO50001، ISO1003، ISO10004 ، (OHSAS18001 از دیگر خدمات ارائه شده در شرکت گاز استان ا

وی در راستای وحدت و هماهنگی ایجادشده در جهت خدمت رسانی بیشتر به مردم، یادآور شد: با ایجاد تعامل و هماهنگی با سایر ادارات، شرکت گاز استان توانست، با صرف هزینه حداقلی، سامانه یکپارچه سازی و استقرار سیستم GIS  را به سرانجام برساند..

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد با مهم خواندن مشارکت بخش خصوصی در ارائه خدمات به مردم، اظهار داشت: فعال کردن بخش خصوصی در شرکت گاز و واگذاری 70 درصد خدمات بهره‌برداری ازجمله امدادرسانی، شبکه گذاری، علمک، گازبانی، قرائت کنتور و توزیع صورتحساب، خدمات تعمیرات و نگهداری، خدمات نشت یابی، خدمات پشتیبانی و تنظیفات، حراست، ناظرین و پیمانکار به بخش خصوصی واگذار گردیده و در این راستا، فعالین هر حوزه مورد تقدیر قرار گرفته‌اند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/04 - ١٤:٣٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1190