صفحه اصلی > خبرها > خبرهای داخلی 


نسخه چاپي

در دولت تدبیر و امید صورت پذیرفت؛

ساخت 2850 قطعه توربین راستون از سوی شرکت پالایش سرخون و قشم

مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، اهم فعالیت های صورت گرفته این شرکت در دوره یازدهم و دوازدهم را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدحسین نوروزی ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و با بیان این مطلب، اظهار کرد: این مجموعه پالایشگاهی در این راستا و برای رفع معضلات و مشکلات ناشی از تحریم ها، ساخت بیش از 140 قلم شامل 2850 قطعه توربین راستون را انجام داده که میزان قابل ملاحظه ای نیز صرفه جویی مالی به همراه داشته است.

نورزوی در ادامه سخنان خود به اقدام های صورت گرفته در جهت استمرار تولید اشاره کرد و افزود: از سرویس خارج کردن واحد شیرین‌سازی گاز و جایگزین کردن ماده جاذب H2S، تزریق آب همراه گاز به سازند چاه، کاهش فشار عملیاتی پالایشگاه با تخلیه طبیعی، پیگیری سناریوی استفاده از گاز کم فشار تولیدی پالایشگاه و پیگیری فشارپذیری خط 22 اینچ تا فشار 600 پام، از جمله اقدام هایی بود که طی ۷ سال‌ گذشته انجام شده است.

وی ادامه داد: در همین راستا، در سال جاری، شرکت گاز استان علاوه بر به‌روزآوری و بهینه کردن موارد مذکور، پیگیر احداث خط 20 اینچ انتقال گاز سرخون به نیروگاه خلیج فارس و نهایی کردن سناریوی استفاده از گاز کم فشار است .

این مقام مسئول افزود: تعویض خط 20 اینچ خروجی پالایشگاه سرخون و گازرساني به اماكن عمومي شهرك فجر از دیگر پروژه های مهم صورت گرفته در دولت تدبیر و امید است که هدف از اجرای این پروژه، اصلاح خط 20 اینچ خروجی پالایشگاه سرخون بدلیل خوردگی بوده و همچنین هدف از پروژه گازرسانی به اماکن عمومی شهرک فجر، تامين سوخت پاك جهت مصارف عمومي ساختمان ها و شهرك فجر، افزايش بهره وري انرژي و حفظ محيط زيست بوده است.

وی تصریح کرد: شرکت پالایش گاز سرخون و قشم در دولت تدبیر و امید موفق به احداث جاده جهت  بالا بردن ایمنی، کوتاه کردن مسیر از شهرک فجر به پالایشگاه و تسهیل در عبور و مرور روستائیان هم جوار در زمینه مسئولیت اجتماعی شد.

این مقام مسئول همچنین از ثبت نخستين پروژه CDM صنعت گاز در سازمان ملل براي جمع آوري گازهاي ارسالي به فلر خبر داد و گفت: نخستين پروژه CDM صنعت گاز کشور، سومین پروژه وزارت نفت و همچنين هجدهمین پروژه کشور در زمينه CDM برای جمع‌آوری‌گازهای ارسالی به فلر توسط پالایشگاه گاز سرخون انجام شد که در هیئت اجرایی سازمان ملل به ثبت رسیده است.

نوروزی در پایان خاطر نشان ساخت: این اقدامات مثبت و موثر که در دولت تدبیر و امید رخ داد، باعث پیشرفت و ترقی این صنعت در کشور و پالایشگاه گاز سرخون و قشم شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/04 - ١٤:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1203