بيشتر
اخبار عمومی
1397/12/21 سه‌شنبه مدیرعامل شرکت گاز استان یزد بهره گیری از فناوری MobileGIS نقطه عطفی درتحلیل داده های امدادی

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از فناوری MobileGIS به عنوان نقطه عطفی در تحلیل داده های امدادی نام برد...


مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از فناوری MobileGIS به عنوان نقطه عطفی در تحلیل داده های امدادی نام برد
علی اکبر میدانشاهی در توضیح این خبر گفت: شرکت گاز استان یزد در سال جاری اقدام به راه اندازی فناوری MobileGIS نموده است که در مرحله اول برچسب کد یکتا بصورت بارکد دو بعدی به منظور تعیین شماره علمک هر مشترک بر روی علمک ها نصب و در مرحله بعد برداشت مکانی علمک ها با دقت زیر یک متر امکان پذیر شده که این اقدام فناورانه طی 3 ماه صورت پذیرفته و نتیجه آن برداشت 185هزار علمک بوده است. وی کنترل اصالت علمک ها، داشت آمار دقیق علمک ها، ارتباط مشترکین به علمک و به شبکه و شیر و ایستگاه مربوطه جهت تحلیل های امدادی در کمترین زمان ممکن، ایجاد نقشه پایه اولیه جهت بلوک بندی و تعیین میزان مصرف دقیق هر شیر و هر ایستگاه با توجه به تحلیل آماری قرائت کنتور را از جمله نتایج طرح مذکور عنوان نمود.
وی در ادامه از تهیه محدوده EIS و TIS (محدوده تحت پوشش شیر و ایستگاه) برای کل شهرستان یزد و شهرهای بهاباد و مهریز خبر داد که طی آن نقشه بلوک بندی بحران بر اساس تقسیمات پایه مدیریت بحران استانداری و تقسیمات تخصصی گاز صورت گرفته و به عنوان یک دستاورد به شرکت های گاز استان معین ارائه گردیده که مورد استقبال استانهای معین قرار گرفته و الگو گیری و بهینه کاوی موضوع صورت پذیرفته است کما اینکه نقشه تاسیسات کامل استان نیز در قالب یک پایگاه داده مکانی کاربردی و تحلیلی برای استانهای معین طی نامه محرمانه ارسال گردیده و حتی سامانه آفلاین MobileGIS جهت تسریع در این موضوع تولید گردیده است.
گفتنی است شرکت گاز استان یزد به عنوان قطب ژئوماتیک صنعت گاز و دبیرخانه GIS مدیریت گازرسانی از سالهای قبل انتخاب شده که نقش مؤثری در مباحث آموزشی این حوزه بر عهده دارد. ...
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
1388
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما