بيشتر
تأکید مدیرعامل شرکت گاز استان یزد بر لزوم رعایت مصرف ایمن گاز طبیعی

مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در حاشیه جلسه کمیته بحران و آمادگی فصل زمستان بر لزوم رعایت مصرف ایمن گاز طبیعی تأکید کرد...


مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در حاشیه جلسه کمیته بحران و آمادگی فصل زمستان بر لزوم رعایت مصرف ایمن گاز طبیعی تأکید کرد.
علی اکبر میدانشاهی با اشاره به اینکه رعایت توصیه های ایمنی و هوشیاری کامل می تواند جلوی بسیاری از اتفاقات ناگوار را بگیرد افزود: در آستانه فصل سرما رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی از مبادی گوناگونی ارایه خواهد شد که امیدواریم مورد توجه و مداقه مشترکین گرامی قرار گیرد.
وی از اقدامات گسترده شرکت گاز استان یزد در اطلاع رسانی و بالا بردن سطح آگاهی شهروندان در استفاده ایمن از گاز طبیعی خبر داد و گفت: برگزاری جلسات توجیهی توسط رؤسای نواحی و نمایندگان HSE در روستاهای تازه گازدار شده، استفاده از ظرفیت های سازمان صداوسیما، بهره گیری از تلویزیون شهری به منظور پخش نکات ایمنی در سطح شهر یزد و همچنین طراحی و توزیع پمفلت با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان با هدف ایجاد دیدگاه صحیح نسبت به گاز در دو بخش ایمنی و بهینه سازی مصرف در دستور کار این شرکت وجود دارد که انشالله با همکاری سازمانهای فوق الذکر شاهد استفاده حداکثری از ظرفیت استان به منظور کاهش حوادث احتمالی باشیم.
این مقام مسئول با اشاره به قریب الوقوع بودن شروع فصل سرما، بر استفاده از لوازم گازسوز استاندارد، مجهز به ترموکوپل و دارای رده انرژی بالا تأکید کرده و تصریح نمود: با بررسی های صورت گرفته از حوادث سنوات گذشته مشخص شده تمامی اتفاقات ناگوار حادث شده در نتیجه جدی نگرفتن یک هشدار ساده می باشد.
علی اکبر میدانشاهی در ادامه خاطرنشان کرد: مشترکان هنگام نصب وسایل گاز سوز به ‌ویژه بخاری گازی ضمن استفاده از بست‌های فلزی و شیلنگ استاندارد، می بایست از باز بودن مسیر دودکش و نصب کلاهک H در پشت بام اطمینان حاصل نموده و امکان فراهم شدن اکسیژن مورد نیاز دستگاه گاز سوز را به دقت بررسی نمایند و همچنین رطوبت اطراف محل نصب دودکش، آبی نبودن شعله بخاری، حالت تهوع و سرگیجی ساکنین و... را از علایم بسیارخطرناک عدم انتقال گاز مونواکسید کربن به بیرون عناون نمود که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد مشترکان گاز با رعایت کامل اصول ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز، زمستان آرام و بدون حادثه‌ای را پشت سر بگذارند.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بيشتر
1388
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما